Blog
Pozvánka na valné zhromaždenie sekcie discgolf SAF

Drahé discgolfistky, drahí disgolfisti, drahí priatelia tohto športu,

Chceli by sme Vás týmto pozvať na valné zhromaždenie pre sekcie discgolfu Slovenskej Asociácie Frisbee pre rok 2020. Valné zhromaždenie sa uskutoční v piatok 11.09.2020 o 20:00 v zasadačke hotela Polianka v Dolnej Lehote, Krpáčove. Valné zhromaždenie sa bude konať v predvečer prvého dňa turnaja Slovak Open, ktorý je Majstrovstvami SR v kategóriách MPO a FPO. Okrem informácií o dianí v slovenskom discgolfe, bude nemalú časť tvoriť aj diskusia o cieľoch a napredovaní discgolfu na Slovensku a tak každý nápad a hlas pomôže.

Tešíme sa na Vašu účasť a prípade, že sa nemôžete zúčastniť, budeme radi, keď Vaše miesto na valnom zhromaždení bude zastúpené aspoň zástupcom klubu.
 
Členovia komisie sekcie discgolfu SAF
Blog
Ako sa správne prihlásiť na turnaj

Sme veľmi radi, že sa naše turnaje znovu rozbiehajú a tiež, že nám počas pauzy začala fungovať nová stránka. Keďže si táto nová stránka nepreniesla žiadne členské údaje zo starej stránky, zostavili sme pre vás zoznam dôležitých vecí, na ktoré by ste mali myslieť pri prihlasovaní na turnaje. Článok je písaný formou otázok a odpovedí, kľudne nám do komentára pridajte vaše ďalšie otázky. Ak budeme vedieť, pokúsime sa článok doplniť aj o odpovede na ne.

1. Prečo sú niektorí hráči v turnajovom zozname zvýraznení na zeleno?

Takto sú zvýraznení hráči, ktorí majú na stránke vytvorené konto. Po kliknutí na ich meno sa vám zobrazí ich profil. Pre vytvorenie vlastného konta kliknite sem a vyplňte svoje údaje.

2. Potrebujem konto na stránke?

Na prihlásenie sa na turnaj nie je potrebné mať vlastné konto. ALE, mať konto má niekoľko výhod a naopak, nemať konto má niekoľko nevýhod. O čom hovoríme?

  • Na to, aby ste mohli súťažiť v slovenskej lige, musíte mať vytvorené konto na stránke discgolf.sk a zároveň byť aj členom SAF. Ak si vytvoríte konto na stránke až po ligovom turnaji, turnaj sa vám do aktuálnej ligy vo vašom novom profile spätne nezapočíta.
  • Na svojej profilovej stránke môžete nájsť celú svoju hráčsku históriu turnajov, ktoré sa evidujú na stránke od vytvorenia konta na stránke. Tiež tam nájdete svoj prehľadný plán najbližších turnajov, na ktoré ste prihlásení, a samozrejme odkazy na výsledky turnajov.
  • Po prihlásení na turnaj môžete svoje údaje cez svoje konto editovať, napríklad, ak organizátor turnaja vytvoril formulár na jedlo počas turnaja. Priamo zo svojho konta budete môcť svoju voľbu zmeniť dovtedy, dokedy budú turnajovým riaditeľom zmeny povolené.
  • Vo vašom konte evidujeme aj to, či ste členom SAF alebo nie, čo vás oprávňuje k zľave na väčšine slovenských turnajov. Toto nastavenie však nie je automatické, ale kontrolujeme ho niekoľko krát za rok s centrálnou verejnou databázou členov SAF. Ak ste sa stali členom SAF, ale to ešte nie je uvedené vo vašom profile, dajte nám (alebo turnajovému riaditeľovi) vedieť a doplníme to.


3. Je nejaký spôsob, ako sa dajú priradiť k môjmu novovytvorenému kontu turnaje, ktoré som odohral/a predtým, ako som mal/a na stránke vytvorené konto?

Áno, v malom rozsahu je to možné. Tieto turnaje síce už nebudú započítané do aktuálnej ligy, ale na vašu stránku sa ešte dajú doplniť. Vyžaduje to ale prácu a čas niektorého z administrátorov stránky, ktorý musí každý turnaj po jednom priradiť k vášmu kontu. Takže je potrebné, aby ste nám poslali presný zoznam všetkých turnajov, ktoré chcete k svojmu kontu priradiť.

4. Mám vytvárať kontá aj pre všetky svoje deti, ktoré hrajú discgolf na slovenských turnajoch?

Určite áno! To je jediný spôsob, ako môžu súťažiť v discgolfovej lige medzi svojimi rovesníkmi. O pár rokov sa vám za to možno poďakujú, keď budú mať na jednej stránke kompletný prehľad svojich výsledkov od svojich prvých turnajov.

 

Blog
Opätovné otvorenie discgolfových turnajov SAF

Napriek tomu, že niektoré opatrenia na zmiernenie dopadov šírenia koronavírusu na Slovensku stále platia, je u nás už povolené organizovanie verejných športových podujatí (pri dodržaní všetkých podmienok uvedených príkazom hlavného hygienika). Z tohto dôvodu je už možné organizovať aj discgolfové turnaje SAF a takisto aj turnaje sankcionované PDGA na Slovensku.

Takže aj discgolfová sezóna sa znova rozbieha a už zajtra, v sobotu 27. júna, sa v Kuchyni dozvieme, ako kto trénoval počas neplánovanej sezónnej prestávky. 

Blog
Pozastavenie DG podujatí na Slovensku

Na základe vyhlásenia mimoriadnej situácie Ústredným krízovým štábom SR a na základe zákazu konania sa športových podujatí v súvislosti s prebiehajúcou situáciou spojenej so šírením sa koronavírusu (COVID-19) rozhodla Discgolfová komisia SAF s okamžitou platnosťou o dočasnom prerušení všetkých súťaží v discgolfe na území SR minimálne do 29.3.2020.  

 
Blog
Nová discgolfová webstránka SAF
Sme radi, že v marci 2020 prešla naša webová stránka zásadnými zmenami. Dúfame, že sa vám bude páčiť a že na nej nájdete všetky informácie o slovenskom discgolfe, ktoré hľadáte. Autorom rozhrania stránky je Jakub Kudrna, popredný český hráč discgolfu. Jakub je aj autorom stránky idiscgolf.cz, ktorá má rovnaké funkcionality ako naša stránka. 
 
Prehľad noviniek
 
V menu Ligy v Zoznam líg nájdete poradie dvoch celoročných discgolfových líg – Slovenskej discgolfovej ligy a medzinárodnej Tri Point Tour. 
 
V novej sekcii 3PT nájdete všetky informácie o turnajoch spoločnej medzinárodnej súťaže Slovenska, Rakúska a Maďarska – Tri Point Tour. Momentálne sú v tejto sekcii informácie len v anglickom jazyku, ale časom pribudnú aj v slovenčine. Táto sekcia je oficiálnou medzinárodnou stránkou 3PT, preto sa na nej budú zbierať všetky informácie o 3PT. 
 
V menu Ihriská nájdete aktuálny prehľad discgolfových ihrísk na Slovensku. Ak máte záujem, môžete taktiež pridávať nové slovenské discgolfové ihriská, prípadne spravovať profil svojho vlastného ihriska. 
 
Sekcia Turnaje obsahuje okrem zoznamu všetkých turnajov aj prehľad najbližších turnajov, otvorených registrácií, ako aj výsledkov ukončených turnajov. Každý zaregistrovaný používateľ môže na stránke vytvárať vlastné turnaje, upravovať ich profily, manažovať registráciu na ne a následne pridávať ich výsledky. Ku každému turnaju môžete priradiť vlastných správcov, ktorí budú tieto operácie vykonávať. Správcovia turnaja môžu nastavovať registračné formuláre, finančnú správu turnaja, layouty pre jednotlivé kolá a ostatné parametre podujatia. Skóre po turnaji (ak sa nepoužíva Live Scoring) je však potrebné zadávať priamo na stránke do tabuľkového formátu, nie je teda už možný upload výsledkov z externého súboru. Túto funkcionalitu by sme v budúcnosti chceli opäť pridať, čo bude však najskôr v roku 2021. 
 
Stránka obsahuje aj funkcionalitu Live Scoring dostupnú z hlavného menu. Tento náš vlastný Live Scoring možno využívať na všetkých slovenských turnajoch, stačí, ak to nastaví niekto z oprávnených správcov turnaja v nastavení turnaja. Priebežné skóre budú môcť potom zadávať hráči pomocou hesla priamo počas kola.
 
V menu Hráči nájdete zoznam všetkých registrovaných hráčov. Môžete si tam prezrieť ich profilové stránky, vrátane informácií o ich najbližších slovenských turnajoch. Podobne v sekcii Kluby nájdete prehľad, profily a zoznam členov slovenských discgolfových klubov. 
 
Všetky články, ktoré sa objavia na tejto stránke, budú okrem titulnej stránky aj na stránke Blog, kde nájdete aj osobitnú sekciu, v ktorej budú oficiálne oznamy Slovenskej asociácie Frisbee. Články môžu pridávať len vybraní editori stránky. Ak by ste radi na našej stránke niečo zverejnili, napíšte nám na adresu info@discgolf.sk. 
 
Profil Slovenskej asociácie Frisbee (SAF) nájdete v samostatnej sekcii, vrátane informácií o tom, ako sa stať členom SAF, či o medzinárodných organizáciách, ktorých je SAF členom. V podsekcii Dokumenty sú všetky relevantné dokumenty, akými sú Stanovy SAF, Súťažný poriadok discgolfovej sekcie, Zápisnice zo zasadaní Komisie DG SAF a pod. 
 
Sekcia Reprezentácia obsahuje informácie o súčasnej slovenskej discgolfovej reprezentácii a historické výsledky slovenských discgolfových reprezentantov na vrcholových podujatiach, akými sú Majstrovstvá sveta alebo Majstrovstvá Európy v discgolfe. Taktiež tu nájdete nominačné kritériá SAF na reprezentačné podujatia ako aj štatút reprezentanta. Samostatná podsekcia je venovaná Majstrovstvám strednej Európy. 
 
A napokon, v úvodnej sekcii Discgolf nájdete základné informácie o discgolfe, odkaz na pravidlá, stručnú históriu discgolfu na Slovensku a taktiež obsiahly prehľad webových stránok venujúcich sa discgolfu na celom svete, vrátane videa. 
 
Jazyk celej stránky možno jednoducho prepnúť v pravom hornom rohu zo slovenčiny do angličtiny a späť. Väčšina informácií je momentálne dostupná len v jednom z týchto jazykov, časom však plánujeme dosiahnuť plnú funkcionalitu stránky v oboch jazykoch.
 
Pre tých, ktorí majú záujem organizovať turnaje na Slovensku a používať rôzne funkcionality tejto stránky, zorganizujeme na jar 2020 školenie o tom, ako stránku používať
 
Dúfame, že nová stránka bude dobre slúžiť slovenským aj zahraničným discgolfistom a pozdvihne úroveň organizácie našich turnajov.
Blog
Majstrovstvá Slovenska v discgolfe 2019

V dňoch 12. – 13. októbra 2019 sa v priestoroch zámockého parku v Hlohovci uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v discgolfe v kategóriách MPO a FPO.

Po silných sobotňajších kolách 979 / 998 viedol medzi slovenskými hráčmi v kategórii MPO náš talentovaný junior Marko Čačala. V súboji o titul majstra Slovenka rozhodlo napínavé finále a následný rozstrel medzi Markom Čačalom (-16) a Štefanom Pócošom (-16), kde Marko získal cenný hod a stal sa tak najmladším majstrom Slovenska v kategórii Open. Trojicu najlepších slovenských hráčov MPO uzavrel Michal Kúdela (-12), ktorý po dvoch nevydarených kolách zahral v nedeľu rekord ihriska (-10) s ratingom 1 024.

V kategórii FPO viedla od začiatku úradujúca majsterka Slovenska Katka Boďová a po kolách 925 / 923 / 894 titul obhájila; získala tak už svoj deviaty. Tesný súboj sa odohral o druhé miesto, na ktorom sa po napínavom treťom kole a finále umiestnila Soňa Švecová (+15). Tretie miesto obsadila Beáta Feilhauerová (+16).

 

Popri hlavnom podujatí sa v hlohoveckom parku uskutočnili aj vedľajšie Majstrovstvá Slovenska juniorov v kategóriách MJ6 a MJ8 (do 6 a do 8 rokov) na peknom 5 jamkovom ihrisku.

V kategórii do 6 rokov sa zúčastnilo 8 súťažiacich a rozhodnúť o majstrovi sa nepodarilo ani po piatich jamkách, keďže dvaja súťažiaci mali zhodný počet hodov (17). Na rad musel prísť rozstrel, ktorý sa uskutočnil formou CTP (kto prvým hodom hodí bližšie ku košu). Nakoniec v rozstrele zvíťazil Dominik Pekarovič a stal sa tak majstrom Slovenska v kategórii MJ6. Druhý sa umiestnil Marko Chmelka a tretí Juraj Grožaj.

V kategórii do 8 rokov súťažili traja hráči a rozdiel medzi prvým a tretím bol iba 1 hod. Ako v predchádzajúcej kategórii, aj tu sa ihrisko skončilo rovnakým počtom hodov pre prvého a druhého súťažiaceho. Na rad musel prísť znova rozstrel, taktiež formou CTP. Nakoniec sa bližšie ku košu dostal Šimon Pekarovič, ktorý sa tak stal víťazom v kategórii MJ8. Na druhom mieste skončil Jakub Hlbočan a tretí Tomáš Papala.

  

Víťazom srdečne blahoželáme a dúfame, že sa čoskoro so všetkými stretneme na ďalších turnajoch a že sa naša komunita bude naďalej rozrastať o nových hráčov.

Výsledky turnaja môžete nájsť na tomto odkaze https://www.pdga.com/tour/event/42992#FPO.

 

Blog
Majstrovstvá strednej Európy v discgolfe 2019

Na Majstrovstvách strednej Európy v discgolfe, ktoré sa konali v dňoch 20. – 22. septembra 2019 v Čechách na kopci Svinec neďaleko mesta Nový Jičín, sa slovenskej reprezentácii darilo. Pripravenosť ihriska a atmosféra turnaja bola skvelá, za čo patrí veľká vďaka riaditeľovi turnaja Kryštofovi Novákovi, Moravian Gators, všetkým pomocníkom a spotterom.

Na turnaji súťažilo 86 hráčov zo siedmich krajín: Slovenska, Českej Republiky, Poľska, Maďarska, Rakúska, Slovinska a Chorvátska.

Najlepší výsledok turnaja zahral v kategórii Open rakúsky reprezentant Stanislaus Amann (-16). O druhé a tretie miesto sa vo finále zviedol napínavý súboj. Napokon si druhé delené miesto vybojovali českí hráči Jakub Semerád (-13) a František Trenz (-13). So stratou jedného hodu sa umiestnil na 4. mieste náš reprezentant Michal Kúdela (-12). V kategórii Open reprezentovali aj ďalší slovenskí hráči: 18. miesto Štefan Pócoš (+7), 27. miesto Karol Hrubják (+12), 35. miesto Richard Kollár (+17) a 37. miesto Martin Krička (+20).

     

V ženskej kategórii Open Woman sme mohli od začiatku turnaja sledovať vyrovnanú hru na prvých troch miestach. V treťom kole dvojica hráčok Eva Bínová a Katka Boďová predviedli skvelú hru a vytvorili si tak náskok pred českou hráčkou Eliškou Bártkovou (+36), ktorá sa umiestnila na 3. mieste. Vo finále prebehol napínavý súboj medzi našou reprezentantkou Katkou Boďovou a českou hráčkou Evou Bínovou o titul majsterky strednej Európy, ktorý si nakoniec vybojovala Eva Bínová (+23) pred Katkou Boďovou (+27). V kategórii Open Woman nás reprezentovali aj ďalšie slovenské hráčky: 4. miesto Beáta Feilhauerová (+45), 6. miesto Soňa Švecová (+51) a 13. miesto Iveta Bečková (+100).

    

V kategórii Junior do osemnásť rokov súťažili mladé slovenské talenty. Po skvelej hre 1010 / 994 / 979 získal titul majstra strednej Európy slovenský reprezentant Marko Čačala (-7), ktorý svojou hrou konkuroval top siedmim hráčom kategórie Open. Na 2. mieste sa umiestnil český hráč Jakub Dostál (-3) a so stratou jedného hodu sa na 3. mieste umiestil rakúsky hráč Jonas Neulinger (-2). V kategórii Junior nás reprezentovali aj slovenskí hráči: 12. miesto Tomáš Mozola (+32), 14. miesto Sebastián Viršík (+48) a 15. miesto Dominik Silný (+49).

   

V kategórii Junior Girls do osemnásť rokov zvíťazila poľská hráčka Weronika Zieminska (+49), na 2. mieste sa umiestnila rakúska hráčka Lea Schadenhofer (+70) a 3. miesto obsadila Chorvátka Ana Gorički (+73). Ďalšie slovenské reprezentantky sa umiestnili takto: 4. miesto Natália Nádaská (+86), delené 6. miesto Eliška Juríková (+105) a Lucia Čapkovičová (+105), Sára Bubánová kvôli vyvrtnutému členku turnaj bohužiaľ nedokončila.

     

Naši reprezentanti predviedli opäť kvalitný výsledok, takže v súťaži krajín v rámci turnaja CEDGC obsadili opakovane tretiu priečku https://www.pdga.com/tour/event/42924. Slovenskí discgolfoví hráči si tiež vybojovali 9. miesto v svetovom rebríčku krajín WFDF v discgolfe.

Autorka článku: Soňa Švecová, #70837.

Blog
Latitude 64º Slovácko Open 2019

Cez víkend 16. a 17. marca prebiehal pod záštitou Hunters klubu v neďalekom Uherskom Hradišti PDGA turnaj – Slovácko Open 2019, na ktorom už tradične bodovali aj naši reprezentanti.

V kategórií Open sme sledovali napínavý súboj o prvé priečky až do posledného kola, kde nášho hráča Michala Kúdelu (-27) delili len dva hody od zlatej medaile. Umiestnil sa napokon na 4. mieste, minuloročné víťazstvo obhájil Michael Rádl (-29), druhé miesto si po rozhode vybojoval miestny hráč Matěj Vojtík (-28) a tretiu priečku obsadil Jakub Novotný (-28). V prvej desiatke sa umiestnili aj ďalší naši dvaja reprezentanti Karol Hrubják (-19) a Marko Čačala (-14). 26. miesto obsadil Michal Ondruš (E) a naši rekreační hráči Tomáš Pekarovič (+28) a Martin Chalány (+28) sa podelili o 38. priečku.

Medzi ženami v kategórii Open Women získala zlatú medailu naša reprezentantka Soňa Švecová (+5), keď po prvých dvoch úspešných kolách s prehľadom obhájila svoj titul. Druhé a tretie miesto obsadili české hráčky Ilona Becicová (+18) a Lenka Valentová (+21).

V kategórii Junior do 12 rokov náš Tomáš Mozola (+2) porazil svojich súperov Tomáša Sehnala (+19) a Szymona Walczaka (+45), keď sa mu podarilo v druhom a treťom kole zahrať výrazne nad svoj rating (900/911). Na 5. mieste skončil náš najmladší reprezentant Šimon Pekarovič (+83).

V kategórii Pro Master 50+ obsadil Roman Miezga (+7) tretiu priečku. Na prvom a druhom mieste skončili českí hráči Pavel Marišinec (-2) a Miroslav Adam (+3).

Kategóriu Pro Master 40+ reprezentovali 5. miesto Stefan Dobrev (-2), 8. miesto Jozef Čierny (+1) a 10. miesto Martin Mozola (+7).

Víťazom GRATULUJEME a kompletné výsledky si môžete pozrieť na https://www.pdga.com/tour/event/40489.

Autor článku: Soňa Švecová, #70837.

Blog
Budmerice Spring Fling 2019

V dňoch 13. – 14. apríla 2019 prebiehal v priestoroch budmerického parku obľúbený PDGA turnaj slovenskej discgolfovej ligy Budmerice Spring Fling 2019.

Na turnaji súťažilo 95 hráčov a okrem slovenských reprezentantov sme hostili hráčov zo siedmich krajín Českej Republiky, Poľska, Maďarska, Rakúska, Chorvátska, Fínska a Nórska.

Kvôli veľkému záujmu hráčov sa aj tento rok hral devätnásť jamkový formát ihriska. Väčšina jamiek sa nachádza v krásnom parkovom prostredí budmerického kaštieľa v prevažne rovinatom teréne, ktoré sú sťažené OB zónami, vyvýšenými košmi a obľúbenou bazénovou jamkou. Od nej sa prechádza k druhej časti ihriska, kde sa nachádzajú technické jamky ústiace na lúku, lesné jamky a najdlhšia 185 metrová jamka, ktorá bola tento rok sťažená OB zónou. Organizátori ponúkli hráčom aj ďalšie doplnkové súťaže Ace pool, Ace Run, Birdie hunt, CTP a o zachytenie atmosféry turnaja sa postaral fotograf Michal Schwarz.

    

Najlepší výsledok turnaja zahral v kategórii OPEN český reprezentant a juniorský majster Európy Bohdan Bílek (-25), so stratou piatich hodov sa na 2. mieste umiestnil rakúsky reprezentant Stanislaus Amann (-20) a bronzovú medailu si vybojoval český hráč a majster strednej Európy v kategórii OPEN Michael Rádl (-16). Slovenských hráčov najlepšie reprezentoval Michal Kúdela (-7), ktorý sa však kvôli zraneniu nezúčastnil finálového kola. Prvú desiatku uzatvorili slovenskí reprezentanti Karol Hrubják (-8) a Štefan Pócoš (-8), ktorí obsadili delené 6. miesto. Ďalší slovenskí reprezentanti obsadil 11. miesto Adrián Németh (+2), 24. miesto Jakub Matejka (+10), 25. miesto Michal Ondruš (+12), 30. Lukáš Grožaj (+19), 31. Ondrej Macháč (+25), 32. Martin Bolvanský (+26), 33. Tomáš Pekarovič (+27), 34. Juraj Hesko (+29) a 39. delené miesto obsadili hráči Matúš Kment (+53) a Ondrej Rudolf (+53).

V kategórií FPO sa na prvých dvoch priečkach umiestnili slovenské hráčky Katka Boďová (+6), ktorá obhájila svoje minuloročné víťazstvo, a na 2. mieste Soňa Švecová (+21). So stratou jedenástich hodov sa na 3. mieste umiestnila chorvátska hráčka Danica Pajtak (+32). Slovenská reprezentantka Iveta Bečková (+63) sa umiestnila na 9. mieste, Denisa Hanečková (+64) uzatvorila prvú desiatku a na 11. mieste sa umiestnila Silvia Grožajová (+81).

V kategórii Masters zvíťazil rakúsky hráč Otfried Derschmidt (-12), na 2. a 3. mieste sa umiestnili českí hráči Rudolf Konečný (-9) a Marek Šrom (-8). Slovenskí reprezentanti sa umiestnili 6. miesto Richard Kollár (+3), 7. miesto Roman Miezga (+4), 10. miesto Martin Krička (+10), 14. miesto Jozef Čierny (+14), 16. miesto Stefan Dobrev (+16) a 20. miesto Martin Mozola (+27).

V kategórii Junior do osemnásť rokov súťažili mladé slovenské talenty. Na prvom mieste sa po rozhode umiestnil Marko Čačala (-3) pred českým hráčom Šimonom Galiom (-3). Bronzovú medailu si odniesol Tomáš Mozola (+31). Do finále sa prebojoval Hugo Krička (+52), ktorý sa umiestnil na 4. mieste. Ďalší slovenskí juniori sa umiestnili 5. miesto Leo Krička (+40), 7. miesto Kamil Miko (+67), 8. miesto Matej Miko (+96) a 9. miesto Šimon Pekarovič (+114).

V kategórii Junior Girls do osemnásť rokov zvíťazila poľská hráčka Weronika Zieminska (+25), striebornú medailu získala minuloročná víťazka a chorvátska hráčka Ana Gorički (+41). Naša slovenská reprezentantka Natália Nádaská (+60) získala bronzovú medailu, Sára Bubánová (+84) sa umiestnila na 4. mieste, na 5. mieste  Lucia Čapkovičová (+78) a na 7. mieste skončila Eliška Juríková (+88).

Obľúbenosť a úroveň turnaja každým rokom rastie, za čo sa chceme poďakovať všetkým sponzorom, pomocníkom a našim spotterom. Veľká vďaka patrí starostovi obce Budmerice PhDr. Jozefovi Savkuliakovi za vecnú podporu, poskytnutie občerstvenia a priestorov pre hráčov. Veríme, že v budúcnosti v spolupráci s obcou vytvoríme ešte lepšie podmienky pre rozvoj tohto úspešného turnaja.

Turnaj finančne a vecne podporili ITuin, Slovak Parcel Service, Amberg Enineering, Kultúrne Centrum Budmerice, QEX, Discline.com, Včelovina, Brigant Vinárstvo, Ultimo, Elan, Nitro Kope a Marta Ondrušová.

Víťazom gratulujeme a tešíme sa na Vás všetkých v roku 2020.

Organizátori turnaja Michal Kúdela, Soňa Švecová, Jakub Matejka, Karol Hrubják a pomocníci:

Výsledky nájdete na stránke https://www.pdga.com/tour/event/38810.

Autor článku: Soňa Švecová, #70837.

Blog
7. miesto na Tímových majstrovstvách sveta

Slovenská reprezentácia obsadila 7. miesto na Tímových majstrovstvách sveta v discgolfe, ktoré sa konali v dňoch 21. – 24. augusta v Mäetaguse Disc Golf Center neďaleko mesta Alutaguse v Estónsku. Zlatú medailu suverénne získal fínsky tím, ktorý vo finále zvíťazil nad Nemeckom, bronz získalo domáce Estónsko. Na majstrovstvách sveta štartovalo 17 krajín a slovenský tím bol nasadený na 10. mieste.

Deň 1

Slovenský tím postúpil zo základnej skupiny z druhej priečky po víťazstvách 6:2 nad Kanadou, úradujúcim majstrom sveta z roku 2017, 6:2 nad Lotyšskom a prehrou s českým tímom v pomere 1:7.

   

Deň 2

Postup medzi najlepších 8 discgolfových krajín sveta si slovenská reprezentácia vybojovala víťazstvom nad Veľkou Britániou 5:3.

   

Deň 3

Tretí deň sa niesol v znamení ťažkých zápasov proti silným súperom. Najskôr slovenský tím v zápase o nasadenie prehral proti Estónsku 2:6 a následne si ho v súboji o štvrťfinále vybral fínsky tím, s ktorým prehral 0:8.

      

Deň 4

Formát turnaja poslal slovenský tím do boja o 7. miesto, a to opäť proti Kanade, majstrom sveta z roku 2017. Vďaka víťazstvu Marka Čačalu a Katky Boďovej v hre dvojíc a excelentnej hre Michala Kúdelu a Karola Hrubjáka slovenský tím remizoval s Kanadou 4:4. V prípade remízy má prednosť výsledok dvojíc, čo znamenalo výhru nad Kanadou a konečné umiestnenie slovenskej reprezentácie na 7. mieste.

     

V roku 2021 sa budú tímové majstrovstvá sveta konať vo Varaždine v Chorvátsku. Slovenská reprezentácia v septembri štartuje na Majstrovstvách strednej Európy v Novom Jičíne v Česku, kde sa stretne discgolfová špička nášho regiónu. Veríme, že naši reprezentanti ukážu svoje kvality a získajú pre slovenský discgolf opäť cenné medaily.

Autorka článku: Soňa Švecová, #70837.